Keltoi 1994-2017

  Nabídka | Školní výlety

  Pro školní kolektivy máme nabídku programu ve spolupráci s cestovními kancelářemi a agenturami.
  Dobrý den, hledáte náměty pro školní výlet? Máte rádi šumavskou přírodu a historii? Pokud ano, rádi bychom Vás pozvali na Šumavu do Prášil, kde pro Vás máme připraven např. výukový program v Archeoparku Prášily, nejvýše položenou botanickou zahradu v Česku a další možnosti, jak naplnit program školního výletu - nabídka platná pro rok 2016

  Výukové programy

  Pro školní kolektivy (4. - 9. třída) nebo jiné skupiny, nabízíme výukový program z dějin našich předků - Keltů. Program je realizován v Archeoparku Prášily na Šumavě a nově také v Archeoparku Isarno Letovice.

  Program je cca 2,5 h a obsahuje:
  - pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, výroba šperku, kvíz, povídání o zbraních, sekání dřeva keltskou sekerou, výroba keramiky. Pro děti máme možnost zapůjčení oblečení - haleny.

  Učitelé mají vstup zdarma, bus parkuje cca 200 m od Archeoparku na parkovišti obce Prášily.

  Začátky programů v 9:00 a ve 13:00 hodin.

  Cena je stanovena na 90,- kč na osobu, vše co si děti udělají si odvezou a mají možnost si zde zakoupit drobnosti s keltskou tematikou. Zájemce o podrobnosti, prosím volejte na tel. 602 340 991, Vašek Horák

  Výukové programy organizujeme již od roku 1996 a postupně jsme je realizovali v Keltské vesničce v Mladé Boleslavi, v expozici Templ v Mladé Boleslavi, v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor, ve školách a nyní je organizujeme v Archeoparku Prášily.

  skoly w1

  Fotogalerie výukových programů

   

         

   

        

     Prohlídka Archeoparku Prášily

   

  Máte možnost uvidět největší rekonstrukci vstupní brány v Česku, jedinou rekonstrukci panského domu v Čechách nebo za pomoci průvodce slyšet, jak žili Keltové.

  Otevírací doba- zkušební provoz:

  květen a říjen: víkendy So - Ne od 9 do 18 hodin

  červen až září: denně od 9 do 18 hodin

  Vstupné:
  dospělí - 40,- Kč
  ostatní - 20,- Kč
  rodinné vstupné - 100,- Kč (rodina jsou dva dospělí + jedno a více dětí)
  skupinové vstupné je od 20 osob včetně dětí a je poskytováno individuálně.

   

  Doplňkový program v Prášilech a okolí:

  Vyjížďky a povídání o koních

  Pro skupiny je určen program povídání o koních ve stáji a výuka jízdy. Program trvá cca 1,5 hodiny a stojí 500,- Kč. Program se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala. Zájemci si mohou sjednat i individuální projížďku na koních po okolí.

  Botanická zahrada

  Nejvýše položená botanická zahrada v Česku obsahující stovky rostlin mnoha barev. Možnost průvodce s výkladem.
  Zahrada se nachází v centru obce Prášily a vstup stojí 10,- kč s odborným výkladem. Průvodce se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala.

  Dětské a sportovní hřiště

  Na okraji obce Prášily - Dětské hřiště obsahuje skluzavky, prolézačky, apod. Ve sportovní části máte možnost využít tenisový kurt, basketbal, apod. Ojednává se v Informačním centru v Restauraci u Michala.

  Přednáškový sál

  K dispozici je také přednáškový sál, kde lze uskutečnit povídání s promítáním o přírodě Šumavy, o šumavských strašidlech, apod. Cena pronájmu sálu je 280,- Kč za hodinu. Přednáška se objednává v Informačním centru v Restauraci u Michala.

  Občerstvení

  Bufet, restaurace, cukrárna - najdete vše v centru obce Prášily

  Bizoni - najdete je vedle botanické zahrady, vstup je volný

  Výlet - například Prášilské jezero, jezero Laka, vyhlídka Poledník, apod., podrobnosti zde>>


  Parkování autobusu je možné pouze na vyznačených místech v obci Prášily nebo na lokalitě Slunečná, v blízkosti Archeoparku je možné pouze vystoupit a nastoupit.

  Parkování aut je také možné jen na vyznačených místech v obci Prášily.

  Celá nabídka programů se nachází v obci Prášily na Šumavě a je od sebe vzdálena max. 500 metrů z jedné strany obce Prášily na druhou!

  Pro občany s průkazy ZTP doporučuji volat předem na tel 602 340 991 - jedná se zde o běžný horský terén bez bariér, ale s převýšením.

  Více podrobností a ceny najdete na www.archeoparkprasily.cz www.prasily.net www.sporthotel-prasily.cz nebo na telefonu 602 340 991 V. Horák. E-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  S přáním hezkého dne Václav Horák
  Pro zájemce o zajištění dalšího programu školního výletu odkážeme na cestovní kancelář Geops nebo cestovní agenturu CA PRIMA VIA, s.r.o. Plzeň nebo Vaši dvorní cestovku či agenturu, které Vám zajistí dopravu a patřičné náležitosti.

   

   

  PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE Školní výlety , Výukové programy

  Dárci, sponzoři, dobrovolníci

  Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

  Keltoi je členem

  exarc-logocas-logo